Czcionka:

Kontrast:

Dzień Papieski

„Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy zawsze? Przebacz”- te słowa francuskiego dominikanina, Henriego Lacordaire'a, stały się mottem przedstawienia przygotowanego przez klasę 1b ( z pomocą koleżanek i kolegów z 1a i 1c) z okazji Dnia Papieskiego.

Autorzy scenariusza- Alicja Dudek, Michał Morasz i Zuzanna Sopiarz, również z klasy 1b, ukazali wydarzenia z 1981r.- zamach na Jana Pawła II, a następnie słynne spotkanie papieża z Ali Agcą i wybaczenie oprawcy.

Na tle tej historii rozgrywa się mały, rodzinny dramat. Czy kobieta wybaczy mężowi zdradę? Czy zapomni o tym , co złego wydarzyło się w ich małżeństwie? Skoro Papież darował winy przestępcy, dlaczego nie dać drugiej szansy człowiekowi, którego kochamy…

W świecie pozbawionym autorytetów warto przypominać o wielkich ludziach i niezwykłych wydarzeniach, a klasa 1b pod opieką ks. Tomasza - zrobiła to znakomicie.

Data dodania: 2019-11-02 18:52:39
Data edycji: 2019-11-02 18:54:33

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!