FINAŁ GADAJACYCH GŁÓW BIELAWSKICH

FInał Gadających Głów Bielawskich

W czwartek o godzinie 16.00 w MOKiS-ie odbył się finał projektu projektu finansowanego przez Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw i Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Młodzież pełniła rolę gospodarzy i zaprosiła na podsumowanie projektu rodziców, nauczycieli i kolegów. Mogliśmy podziwiać efekt tygodniowych warsztatów filmowych, których efektem było pięć autorskich krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Pokaz rozpoczął się od filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy” z 1980 roku, który był bezpośrednią inspiracją dla młodych filmowców. Następnie odbyła się projekcja filmów autorskich. Młodzi twórcy komentowali swoje filmy, a w części podsumowującej opowiadali o budujących doświadczeniach, które zdobyli, pracując metodą projektu. Nie obyło się bez podziękowań pani Dyrektor Iwonie Gryś za jej przychylność wobec wszystkich nowatorskich działań na terenie szkoły i poza nią.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych reżyserów!
Dziękujemy Przemysławowi Furdakowi za warsztaty, a nauczycielom: p. Paluch i p. Kuriacie za pomoc organizacyjną.

Lider projektu – Magdalena Avinash

Data dodania: 2020-09-10 19:35:38