Czcionka:

Kontrast:

Finał Projektu "GoścInni Bielawianie"

Finał Projektu

Projekt polegał na organizacji wydarzenia społeczno-artystycznego, inspirowanego historiami o "Inności" zebranymi przez młodzież wśród mieszkańców Bielawy i okolic. Głównymi działaniami projektu były warsztaty teatralno-dziennikarskie dla młodzieży przeprowadzone przez artystów z zespołu Teatru Układ Formalny oraz spotkania z mniejszościami narodowościowymi, prowadzące do organizacji finałowego wydarzenia- artystycznego eventu połączonego z debatą na temat "Inności" wśród społeczności lokalnej. Głównym celem stało się wykorzystanie tradycyjnego motywu polskiej gościnności do wzmocnienia postawy otwartości i empatii wobec cudzoziemców, wśród młodzieży. Celem dodatkowym działań było poszerzenie świadomości na temat różnorodności kulturowej społeczności Bielawy i okolicznych miejscowości oraz zwrócenie uwagi na problemy szeroko pojętych mniejszości zamieszkujących lokalne społeczności.

Data dodania: 2019-12-10 20:01:14
Data edycji: 2019-12-12 22:18:58

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!