„GADAJĄCE GŁOWY BIELAWSKIE” - już niedługo ruszamy z projektem !

Już niedługo ruszamy z projektem

GADAJĄCE GŁOWY BIELAWSKIE”!

GADAJĄCE GŁOWY BIELAWSKIE” to projekt realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Już po raz drugi udało się pozyskać środki na działania pozaszkolne dla młodzieży, która ceni sobie pracę metodą projektu i warsztatową. Ponownie spotkamy się z Przemysławem Furdakiem – aktorem i reżyserem, który poprowadzi zajęcia warsztatowe dla młodzieży
o ambicjach dziennikarskich.

Nad pracą młodzieży czuwać będzie polonistka - p. Magdalena Avinash.

Tym razem nasze działania będą inspirowane twórczością dokumentalną Krzysztofa Kieślowskiego. Głównym celem projektu jest wykorzystanie problemów z ograniczeniami epidemicznymi do wzmocnienia poczucia lokalnej tożsamości, wśród młodzieży. Celem dodatkowym działania jest poszerzenie świadomości na temat różnorodności kulturowej społeczności Bielawy i okolicznych miejscowości oraz zwrócenie uwagi na problemy obecne w codziennym życiu mieszkańców, spowodowane strachem przed konsekwencjami koronawirusa. Wykorzystując narzędzia pedagogiki teatralnej i filmowej, stawiając w centralnym miejscu opowieści mieszkańców, chcemy uwrażliwić młodzież uczestniczącą w warsztatach na dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka. Spojrzenie na własne osiedle, pokazane z perspektywy filmu dokumentującego spostrzeżenia i wypowiedzi mieszkańców, może wzmocnić lokalną wspólnotę.

Jeśli jesteś kreatywny, lubisz pracować metoda warsztatową, jesteś otwarty na świat i relacje interpersonalne to zapraszamy!

Szczególnie zapraszamy naszych najmłodszych kolegów – witajcie w Chrobrym! Tu zawsze się coś dzieje!

Data dodania: 2020-07-20 13:19:46
Data edycji: 2020-07-20 13:25:33