III Spotkanie z Biologią w Chrobrym

O tym , że biologia to nie tylko teoria , lecz fascynujący świat, do którego można wejść, dotknąć, podpatrzyć, odkryć i podziwiać, mogli się przekonać uczestnicy III edycji projektu edukacyjnego „Spotkanie z Biologią”.

14 kwietnia gościliśmy w Chrobrym pracowników naukowych oraz studentów Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Tego dnia szkolne korytarze wypełniły się tłumem pasjonatów przyrody, aula stała się salą wykładową, a gabinety zamieniły się w laboratoria i pracownie naukowe. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji z antropogenezy, przeprowadzonej przez profesora Krzysztofa Stefaniaka, a podczas różnych pokazów i warsztatów - odkryć tajemnice ptaków i owadów, odbyć niezwykłą podróż w czasie do epoki… lodowcowej, posłuchać o wymarłych, a może nie do końca wymarłych gatunkach, czy też dotknąć kości ssaków kopalnych, a nawet wysłuchać głosu z Białowieży - o fascynującej biologii Pokemonów ( wykład on-line).

III Spotkanie z Biologią przeszło do historii, ale pozostały wrażenia, wiedza i wspomnienia. To tylko niektóre z nich:
- „ (…) Wszystkie wykłady były ciekawe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.” (Maciek)
-„ Sam fakt zobaczenia na żywo kości wymarłych zwierząt, wyobrażenie sobie ich wielkości, był ciekawym przeżyciem.”(Amelia)
- „ Zaciekawiły mnie sposoby przywracania do życia wymarłych gatunków, a zwłaszcza klonowanie i inżynieria genetyczna (…)” (Hania)
- „ Niesamowicie ciekawe wykłady i warsztaty (…) ukazały nam, jak kiedyś wyglądała nasza planeta.” (Tymon)
- „ Uważam, że wykłady były prowadzone bardzo wnikliwie i w przystępny dla słuchaczy sposób. Moim zdaniem takie eventy powinny pojawiać się częściej, gdyż są bardzo rozwijające”. (Róża)

Data dodania: 2023-04-15 22:33:13
Data edycji: 2023-04-15 23:34:25