„Salon Maturzystów” Wrocław – Politechnika Wrocławska

„Salon Maturzystów”  Wrocław – Politechnika Wrocławska
„Salon Maturzystów” Wrocław – Politechnika Wrocławska
14 września uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawcami wybrali się do Wrocławia na Politechnikę Wrocławską , aby zapoznać się z ofertą uczelni wyższych w ramach „Salonu Maturzystów”. Wykłady Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, pasjonujące spotkania z wykładowcami PWr, z przedstawicielami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ponad 20 uczelni lokalnych i z innych ośrodków akademickich to solidna porcja informacji i inspiracji na ostatnie miesiące przed maturą.
Uczniowie klasy 4e mieli okazję rozmawiać z pracownikami naukowymi oraz studentami o ofercie edukacyjnej, systemie rekrutacji oraz zupełnie praktycznych sprawach , jak np. poszukiwanie stancji i poruszanie się po mieście. Cenną pomocą w wyborze kierunku ścieżki edukacyjnej i późniejszej kariery zawodowej były informatory, które otrzymali wszyscy uczestnicy prezentacji oświatowych.
Po zakończeniu „Salonu Maturzystów” młodzież z klasy 4e wraz z wychowawcą panią prof. Magdaleną Avinash i panią prof. Anną Fedorowicz zwiedzała wrocławski rynek oraz grała w grę uliczną „Szlakiem wrocławskich krasnali”. Odwiedziliśmy też na dworcu PKP peron trzeci, przy którym mieści się tablica upamiętniająca tragiczną śmierć Zbigniewa Cybulskiego – wybitnego aktora, którego imię nosi dzierżoniowski kinoteatr.
Mamy nadzieją, że udział w „Salonie Maturzystów” da naszej młodzieży inspirację, energię i motywację do nauki.„Salon Maturzystów” Wrocław – Politechnika Wrocławska.
Data dodania: 2022-09-18 23:17:52
Data edycji: 2022-10-15 23:19:25