Szachowe zmagania w naszym liceum

W dniu 9 listopada w auli naszej szkoły odbył się IX Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Brali w nim udział uczniowie szkół średnich powiatu dzierżoniowskiego a także reprezentanci najstarszych klas szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło 33 uczniów reprezentujących I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie oraz Szkołę Podstawową nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie.

Zawody zaplanowano na 6 rund i rozgrywano je systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego ze szkół powiatu dzierżoniowskiego. Na pierwszym miejscu znalazł się Radosław Zawada z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie. Drugie miejsce przypadło naszemu reprezentantowi Aleksowi Grzesiakowi a na trzecim miejscu był Bronisław Jednoróg z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie. Tuż za podium na 4 i 5 miejscu uplasowali się dwaj reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie: Bartosz Hejn i Mikołaj Musiał.

Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie a prowadził ją pan Andrzej Sepełowski. Warto dodać, że jedną z nagród ufundował Burmistrz Miasta Bielawa – pan Andrzej Hordyj. Wielkie podziękowania składamy także Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie -panu Marcinowi Samulowi za ufundowanie wejściówek na bielawski basen dla najlepszych uczestników tych zawodów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację oraz przeprowadzenie turnieju. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom za sportową rywalizację !

Data dodania: 2023-11-08 16:14:37
Data edycji: 2023-11-14 16:15:22