V Gala Talentów Chrobrego

15 listopada w bielawskim kinoteatrze mogliśmy podziwiać najzdolniejszych młodych artystów. To już V Gala Talentów Chrobrego, na której gościliśmy pana Wicestarostę Powiatu Dzierżoniowskiego Andrzeja Bolisęgę, wielu rodziców i przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Uczniowie z naszego liceum prezentowali swoje talenty wokalne i artystyczne. W holu kinoteatru powstała galeria prac plastycznych. Wśród młodych malarzy na wyróżnienie zasługiwały prace: Leny Gałki, Małgorzaty Głuszek, Nicoli Wałachowskiej, Alicji Podchalicz i Anny Dyszewskiej.

Galę poprowadzili uczniowie klasy 2dj: Małgorzata Głuszek i Oskar Fornalik. Na scenie wystąpiło wielu wspaniałych wokalistów, którzy szlifują swoje umiejętności pod okiem instruktorów i nauczycieli na warsztatach, zajęciach dodatkowych oraz indywidualnie pobierają lekcje wokalu i gry na instrumentach. Każda aranżacja i występ były godne podziwu. Wśród starszych wykonawców zaprezentowali się wokalnie: Martyna Kiełbasa, Zuzanna Sopiarz, Natalia Gieszczyk, Laura Gądek – uczennice klas pierwszych liceum, Lena Gołębiewska z klasy drugiej oraz Wiktoria Skrzypek i Adrian Kubiak z klasy maturalnej. Mogliśmy wysłuchać gry na akordeonie Amelii Ubych z klasy pierwszej oraz podziwiać występ taneczny Natalii Kryńskiej z klasy maturalnej. Miło nam było gościć na V Gali Talentów Chrobrego naszych utalentowanych absolwentów: wirtuoza gitary Jana Piaseckiego oraz zespół taneczny Wanted Crew.

Na galę zaprosiliśmy też naszych młodszych kolegów ze szkół podstawowych, którzy przygotowali piękne występy wokalne i taneczne, a nawet akrobatyczne.

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością i dało możliwość zaprezentowania się młodym artystom w szerszym gronie niż szkolne, była to wielką przygoda i możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz bliższego poznania i umiejętności pracy w zespole.
Komitet Organizacyjny

Zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie zabrakło entuzjastów dobrej muzyki i śpiewu, co pozwoliło nam spotkać się w bardzo licznym gronie.

Organizatorzy dziękują wszystkim artystom, nauczycielom i trenerom oraz osobom, które współpracowały przy organizacji tego wydarzenia.

Red. Magdalena Avinash

Data dodania: 2019-11-24 23:06:48