Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WIELKI SUKCES NASZEJ MATURZYSTKI – JULII WROTYŃSKIEJ

WIELKI SUKCES NASZEJ MATURZYSTKI – JULII WROTYŃSKIEJ
Uczennica klasy 3a, Julia Wrotyńska zajęła I miejsce w kategorii poezji w dolnośląskim półfinale Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” Julia przygotowywała się pod okiem polonistki pani prof. Magdaleny Avinash.
 
31 marca 2021 r. w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych – „PIAST” we Wrocławiu, przy współpracy z VI LO im. Bolesława Prusa, odbyły się obrady komisji półfinału wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Celem konkursu jest upamiętnienie więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrück i prezentacja ich twórczości literackiej.
 
Każdy z uczestników musiał przygotować i wyrecytować jeden wybrany utwór poetycki z twórczości obozowych poetek oraz fragment prozy z wydanych wspomnień, biografii byłych więźniarek obozu Ravensbrück i przesłać wykonane nagrania z wybranymi utworami do wojewódzkiego koordynatora IPN.
 
Do dolnośląskiej edycji konkursu zgłosiło się 75 uczestników, przystąpiło zaś 68. Po debatach komisji konkursowej w składzie: Aldona Struzik, Beata Rakowska (aktorki min. teatrów wrocławskich), Jolanta Macała (dyrektor Ośrodka Kultury), Marek Gadowicz (historyk z Oddziałowego Biura edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu), do ścisłego finału w woj. dolnośląskim dostały się 24 osoby, wśród których wyłoniono 6 finalistów – laureatów konkursu wojewódzkiego, a wśród nich Julia Wrotyńska, która zajęłą I miejsce w kategorii poezji.
 
Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki finału ogólnopolskiego.
 

 

Data dodania: 2021-04-03 22:50:12
Data edycji: 2021-04-09 22:50:50
Ilość wyświetleń: 53

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej